معاشقه با واژه ها

خداوند بی نهایت است، لامکان و بی زمان ،اما به قدر فهم تو کوچک می شود و به قدر نیاز تو فرود می آیدوبه قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشا می شود. ملاصدرا

je taime

دانلود دوست دارم با صدای لارا فابیان     je taime           

دانلود کلیپ این ترانه

متن فرانسوی و ترجمه ی انگلیسی در ادامه ی مطلب

ادامه مطلب   
نویسنده : مهربون ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٩
تگ ها : ترانه

همینجوری

دل نیست کبوتر که چو برخاست؛ نشیند   از گوشه ی بامی که پریدیم ؛پریدیم

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٧
تگ ها : شعر

من به دنبال خودم هرشب در خم هر کوچه می گردم !

عرض به خدمت با سعادتتان که کشف کردم علت جوزدگی ام را ! یعنی چرا از سریال عاصی خوشم آمد و تا پایان دنبالش کردم ( با همه ی ضعف ها و نقدهایی که به فیلمنامه و کارگردانی وارد است ) یکی از این دلایل تعدد داستان ها و شخصیت ها بود که می توانستی داستان هر کدام از شخصیت ها  را جداگانه دنبال کنی ! اما یک دلیل مهم و اساسی نزدیکی شخصیت یکی از کاراکتر ها به من بود و عجیب نبود این همه همذات پنداری من با این سریال ! به قدری به این شخصیت احساس نزدیکی می کردم که باور کردنی نبود ! به هر حال این سریال هم تمام شد و من واقعا" احساس آسودگی کردم و باورم نمی شد که با این آدم ها زندگی کردم ؛غصه خوردم ؛ گریه کردم ؛ عشق ورزیدم و..... پایان خوش سریال شاید آبی بود نویسنده ی محترم در فیلمنامه بسته بود که مهمان بیشتری را شام بدهد!اما انگار برای من نقطه ی آسودگی بود و انگار دیازپامی به ذهنم تزریق شد که آرام بگیرم ! به هر حال پیچیدگی ناخودآگاه بازی های جورواجوری دارد که این هم یک نوعش بود !

پی نوشت : حالا انگار فارغ شده ام ؛ باری را بر زمین گذاشته ام! دارم کم کم اراده می کنم که پایان نامه ام را سر و سامانی بدهم !!!!!!!!!

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۱
تگ ها : فیلم

عاصی

مدتی است جوگیر شده ام و سریال می بینم ! آن هم نه به طور عادی بلکه مثل دخترهای چهارده ؛ پانزده ساله که اشتیاقی شگرف به دیدن سریال های رمانتیک و عاشقانه دارند . رمانس داستان به اندازه ایی برایم جالب است و همذات پنداریم با شخصیت ها آنقدر بالاست که با این شخصیت های خیالی زندگی می کنم !!!!!!!!! خودم باورم نمی شود که فالش های فیلمنامه ؛ کش آمدن و آب بستن نویسنده را بی خیال شده ام و با ولع عجیبی هر شب دو ساعت و ربع یک سریال ترکیه ایی را دنبال می کنم و کل ماجرا را هم سرچ کرده ام بازیگران و کارگردان و آهنگ ساز و همه و همه را عالی می شناسم !!!!!!!!!!خدایی سر هیچ آدمی این پدیده ی جوگیر شدن نازل نشود !!!!!!

عاصی

محصول : 2007-2009ترکیه

کارگردان: جودت مرجان cevdet mercan

بازیگران: مراد ییلدریم ؛ هاتیکا طوبا بیوکستان ؛ چطین تکیندور ؛سلما ارگچ

143قسمت

در این لینک می توانید اطلاعات بیشتری از سریال عاصی داشته باشید :

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۸
تگ ها : فیلم

خانه ی دوست کجاست !!!

اشمیت رو از طریق فاطمه عزیز وبلاگ گاه نوشتن  شناختم دیروز که طوفان داشت نهال های ترد حیاط رو  از جا می کند. بسته یی از  فرنوش عزیز وبلاگ فرفره  به دستم رسید . با یه کتاب دیگه از اشمیت و البته با یک دی وی دی پر از فیلم های قشنگ !بغل از خدا خیلی ممنونم که اگر گاهی زندگی پر از فشار و سختی و بدی میشه در عوض همیشه دوستای برام فرستاده که اندازه یه دنیا خوب و مهربونند!

 

پی نوشت 1: امروز سالمرگ مرد نابغه ی شعر ایران ؛ احمد شاملو ست . یادش عزیز باد .

2: لینک ها خوب کار نمی کنند فکر کنم پرشین بلاگ باز بهم ریخته برای همین نتونستم به وبلاگ دوستان لینک بدهم اسمشون رو نوشتم .

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢
تگ ها : زندگی