معاشقه با واژه ها

خداوند بی نهایت است، لامکان و بی زمان ،اما به قدر فهم تو کوچک می شود و به قدر نیاز تو فرود می آیدوبه قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشا می شود. ملاصدرا

آدامو

tombe la neige

خواننده: سالواتور آدامو

زبان: فرانسوی

اولین برف پاییزی که بارید من این ترانه رو با صدای بلند گوش می دادم . سلیقه ی من در گوش دادن به موسیقی مثل کتاب خوندن و فیلم دیدنم خیلی شناور_ و دوست دارم سبک های مختلف و زبان های مختلف رو تجربه کنم . قبل از ترجمه اش و بدون اینکه محتوای ترانه رو بدونم غم عجیبی رو در من زنده می کرد و با ترجمه اش فهمیده م آدامو این ترانه رو خیلی قوی اجرا کرده؛ از لینک بالا دانلودش کنید .

ترجمه به انگلیسی و فارسی در ادامه مطلب

پی نوشت : به ترجمه فارسیش خیلی مطمئن نیستم !

ادامه مطلب   
نویسنده : مهربون ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢٥
تگ ها : ترانه

گاهی

گاهی فکر می کنی آرامشی رسیده است ناگهان ! اما بعد می بینی که سراب بوده است فقط می خواسته تو را فریب دهد به این تلاش برای غوطه ور شدن در آرامشت بخندد! چرا این روزها ؛ همه ی روزهای خوشی که داشتم مثل یک بیابان بزرگ به نظرم می آید !

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢۳
تگ ها : زندگی

واکنشی به نام خیانت

 

مدتی است که به سونامی خیانت در ایران فکر می کنم ! پارتنرهای مختلف زنان ومردان متاهل یا مجرد ! جریانی زیرپوستی که نمی دانی آغازش کی بوده است . وفاداری همه جای جهان یک ارزش است هیچ کس در هیچ کجای جهان نمی تواند بگوید که یک فرد خائن قابل ستایش است اما زاویه دید افراد در نقاط مختلف با هم فرق می کند . بی بندو باری که در ایران گریبانگیر آدم ها شده  نیاز به یک اکیپ روانکاو و روانشناس دارد تا علت کشف شود اما به نظرم این طور درست تر است به جای اینکه یک طرف رابطه مورد مواخذه قرار گیرد علت بررسی شود و دلیل واقعی این بی وفایی آشکار گردد . فیلم      unfaithfulراحتما ببینید .

کارگردان آدرین لین نویسنده الوین ساگنت - کلود چابرول- بازیگران : دیان لین و ریچارد گر - محصول 2002 آمریکا

برای افراد زیر هیجده سال توصیه نمی شود !!!!!

  
نویسنده : مهربون ; ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢۱
تگ ها : فیلم