ادب آداب دارد

به طور اتفاقی کتاب کلاس اول تالیف سال ١٣٣٧ دستم رسید که خیلی جالب بود مطالب کتاب فقط الفبا را آموزش نمی داد صحیح نشستن و درست غذا خوردن و آداب معاشرت و محبت به دیگران و .... جز دروس بود . محتوای کتاب را با کتاب کلاس اول مقایسه کردم . این کتاب با کتاب ۵۰ سال پیش به هیچ عنوان قابل قیاس نیست کتاب حاضر صرفا به آموزش الفبا می پردازد در حالی که کتاب سال ۱۳۳۷ که عباس یمینی شریف یکی از نویسندگان آن است به آموزش تعامل و تبادل مهر و محبت و انسانیت می پردازد . شاعر محترم بیهوده نسروده است که:

خشت اول چون نهد معمار کج                       تا ثریا می رود دیوار کج

تا آخرش بخوانید که چرا آن نسل نسبت به این نسل باسوادترند . حالا شروع کنید به پیام های خصوصی گذاشتن و نصیحت کردن این بنده سراپا تقصیر!!!!!!!

/ 17 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bita. dadmehr

1= سلام 2= معلوم هست کجایی 3=درمورد محتوای کتاب ها الحق که درست نوشتی 4= خداحافظ

پرویز

درود بر شما دوست گرامی با دو پست جدید در خدمتم

پرویز

ظاهرا اینجام باید گفت هر چیزی قدیمیش خوبه اگه تونستی بعضی صفحه هاشو برامون بذار تو وبت

¤¤¤¤ هستـــــــــــــی2271 ¤¤¤¤vitrin

خوشحالم که هنوز آدمهایی مثل تو هستن که تامل میکنن و مسائل رو ریز بی اهمیت نمیپندارن ..این تازه یه قسمت از اشتباهات جبران ناپذیر که جای تاسف داره ..از این اتفاق بگیر تا به جایی میرسه که راس کار بعضا بی سوادن ..

رضا

سلام از توی کامنت ها و لینک های این خانوم گرما زده رفتم تو وبلاگ های دیگه [عینک] خدا مرگم بده واه واه چه حرفا میزنن مردم چشم و گوش ادم باز میشه ملت پاک اورژانسی شدن شما نمیخوای به قول امروزی ها اپ کنی؟

مهدی

سلام! ببخشید که دیر به دیر میام بهتون سر می زنم سرم بد جور شلوغه فقط برای رهایی از شلوغی باید برام دعا کنید که کارام ردیف شه. راستی من بروزم اگه قابل دونستی یه سری هم به ما بزنید .... موفق باشی....