زائری زیر باران

روز - داخلی - مراسم عقدکنان

سحر زیباتر از همیشه روی صندلی کنار همسرش نشسته ما بچه های کلاس چهارم تجربی تقریبن همه هستیم من ته ته دلم هی می گویم : بچه حرام شد! از این خزعبلاتی که فک می کنم همیشه درست است ! شب قرار است عروسی در کرج باشد ! شوهرش فقط مواظب است که هیچ مردی نزدیک همسرش نیاید !

روز - داخلی - کلاس زمین شناسی

طبق معمول داریم داستان کوتاه می خوانیم این عادت همیشگی ما در زنگ های زمین شناسی است زائری زیر باران را دست به دست می کنیم ! بی خود نیست که من در رشته ی تجربه ی هیچ گلی به سرم نزدم ! از بس که سر کلاس درس فیلم نامه و داستان کوتاه می خواندیم برای هم از فروغ و ابراهیم گلستان و براهنی و .... می نوشتیم !

روز - خارجی - حیاط دبیرستان

طبق معمول ناظم های بلند و کوتاه ما را زیر نظر دارند ما هم که مدام در حال رد و بدل کردن کتابهای ممنوعه هستیم و یا بحث روی دوره های هنری ایران ! محکوم و مغضوبیم ! سحر و منصوره و شهروز از امتحانات پایان سال محروم می شوند ! زندگی ادامه پیدا می کند ! من هنوز ممنوعه می خوانم !

روز - داخلی - کتابفروشی

کتابهای داستان را ورق می زنم می رسم به اسم سحر چگینی ! کلی خاطره در ذهنم زنده می شود ! بعد از سه تا بچه و کلی کار و زندگی کتابش را چاپ کرده است !‌خوشحال می شوم ! که هنوز پایدار است !

شب - داخلی - اتاق پذیرایی

شماره اش را گیر می آورم و اس ام اس می زنم ! چنان استقبالی می کند که انگار همین دیروز پیش هم بوده ایم ! حرفهای قشنگی می زند وقتی می گویم ما نسل سوخته ایم ! می گوید تجربه ی ما منحصر به فرد است هیچ کس غیر هم نسلان ما نمی تواند تجربه ما را لمس کند ! مثل دیدن کارتونهایی که دریه دوره بسیار نوستالژیک است ! می خندم ! بعد از این همه سال دوست من همان دخترکی است که با من زائری زیر باران می خواند و داستان کوتاه می نوشت !

بعدن نوشت : شاید اینها را به افتخار احمد محمود نوشتم که سالگردش نزدیک است .شاید!شاید هم برای دل خودم نوشتم !

/ 7 نظر / 22 بازدید
محمد باقري

سلام.وقت بخير.محمد ديزاين با قدرتي قويتر دوباره كار خودشو شروع كرد.طراحي چت روم ، پلاگين چت روم ، سئو وبلاگ ، سئو سايت ، قالب وبلاگ ، طراحي بنر فلش و ... حتما بيا و بهم سر بزن.منتظرت هستم

نسیم

با عرض سلام و وقت بخير به نظر شما شانس کداميک از افراد براي تصدي پست رياست جمهوري سال 92 بيشتر مي باشد براي شرکت در نظر سنجي به آدرس زير مراجعه نمائيد http://khabarsaz.net/index.php/poll/5-riyasat

آدم

اگر دیدی جای نوشته من نیاز به آغوش گرم و بوسه داغ تو دارم پوچ هست فقط برای پرگردن صفحه های وبلاگ هست

داریوش احمدی

سلام. دستتان را صمیمانه می فشارم. از این که یادی از هم شهری من ، احمد محمود کردید. اگر به وبلاگ من سری بزنید خوشحال می شوم. ( بس قصه ها نوشته ام به طومار جاده ها)

داریوش احمدی

سلام. دستتان را صمیمانه می فشارم. از این که یادی از هم شهری من ، احمد محمود کردید. اگر به وبلاگ من سری بزنید خوشحال می شوم. ( بس قصه ها نوشته ام به طومار جاده ها)

داریوش احمدی

سلام. دستتان را صمیمانه می فشارم. از این که یادی از هم شهری من ، احمد محمود کردید. بسیار خوشحال شدم.اگر به وبلاگ من سری بزنید خوشحال می شوم. ( بس قصه ها نوشته ام به طومار جاده ها)