کتابدار

با دوستی صحبت می کردم می گفت : دردوره دبیرستان هر وقت که از کتابدار کتابخانه .... کتابی می خواستم می گفت : این کتاب مناسب سن تو نیست !! ( فکرکن یکی از کتابهایی که  گفته است به دردت نمی خورد تذکره الاولیا بوده است !!!!!!!!)اول تعجب کردم گفتم این همان برخورد قیم مابانه ما ایرانی هاست که تلاش می کنیم به جای دیگران فکر کنیم و بدون توجه به احساس و اندیشه آنان برایشان تصمیم بگیریم . با انصاف تر که شدم یادم افتاد که خودم هم در دوره ای که کتابدار بودم گاهی از این گاف ها می دادم اما واقعیت امر این است که این مسئله یک سیاست کلی است و به کتابخانه ها ابلاغ می شود که شرایط سنی افراد را برای مطالعه در نظر بگیرند . حالا فکر کن ابلاغ از بالا و کوتوله مستبدی در درون که علاقه ی شدیدی به امر و نهی دارد با افکار و انگیزه مخاطب عاشق مطالعه چه می کند .

/ 4 نظر / 8 بازدید
مهرداد مرتضوی صبایی

سلام ممنون که سر زدی. دوستدارم از مطالب وبم انتقاد بشه. بهات راجع به پست ات موافق ما ایرانی ها عقده خود بزرگ بینی داریم بخاطر تاریخ و فرهنگ مثلا چند هزار ساله مون میخوایم واسه دنیا دستور دبیم. بدیم دیگه :)

علی گنجه ای

یه چند وقتیه گوگل ریدرم مشکل پیدا کرده، نبض وبلاگاتون از دستم در رفته! هر وقت میام میبینم چند تا پست جدید داری! این رفتار کتابدار شاید کمی هم به فراخ بودن یه عضو بخصوص ایشون ربط داشته که حالشو نداشتن برن کتابو برات بیارن ;)