رستاخیز

بهار برای من همیشه نمادی از رستاخیز است ! انگار قرار است مرده ها از خاک برخیزند ! واژه ی رستاخیز هم همین معنی را می دهد برخاستن مردگان ! رست یا رسته یعنی مرده در زبان پهلوی یا فارسی میانه آخیز یا خیز هم که به معنی برخاستن است ! بهار به نوعی رستاخیز طبیعت است ! ناگهان دوباره زندگی بعد از مرگ و معلق ماندن بین خواب و بیداری ! همان حس را در من ایجاد می کند !

/ 12 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
m

[گل]

فاطمه

این رسته با رسته ی که معنای رده و رتبه دارد فرق می کند؟

zahra sh

چه افسانه زیبایی، زیباتر از واقعیت! راستی مگر هرگز کسی احساس نمی کند که نخستین روز بهار، گویی نخستین روز آفرینش است. اگر روزی خدا جهان را آغاز کرده است مسلما بهار نخستین فصل، فروردین نخستین ماه و نوروز نخستین روز آفرینش است. هرگز خدا جهان و طبیعت را با پاییز یا زمستان یا تابستان آغاز نکرده است .مسلما اولین روز بهار، سبزه ها روئیدن آغاز کرده اند و رود ها رفتن و شکوفه ها سرزدن و جوانه ها شکفتن، یعنی نوروز بی‌شک، روح در این فصل زاده است و عشق در این روز سر زده است و نخستین بار، آفتاب در نخستین روز طلوع کرده است و زمان با وی آغاز شده است "دکتر شریعتی"

ندنیک

دقیقا اگر بشه تحول را هم رستاخیز بدانیم. برای من همیشه تحول هست

باران

سلام دوست عزیزم سال نو مبارک امیدوارم امسال برات بهترین سال و آغاز شادیها و سلامتی باشه موفق باشی [گل][لبخند][ماچ][قلب]

باران

سلام مهربون سال نوت مبارک امیدوارم که سال خیلی خوبی پیش رو داشته باشی عزیزم خیلی خوشحال شدم که دیدم اومدی و بهم سر زدی فدای تو دوست عزیز و خوبم [گل][ماچ]

زویا

اولا که سال نو مبارک [ماچ][بغل] ثانیا که چرا آپ نمیکنی دختر :)