زرگان دنیای سخن

به تاریخ ادبیات پس از اسلام که پرداختم درهای جدیدی به رویم باز شد . شاید باورتان نشود  من که همیشه از آشفتگی و شلوغی تاریخ پس از اسلام فراری بودم حالا با بررسی دوران باستان به شدت دلم می خواهد به تاریخ و ادبیات و فرهنگ دوره اسلامی بپردازم . اگر این هجوم وحشی ؛ خیره کننده اعراب نبود آیا ما اکنون به سعدی و حافظ و مولانا و خیام افتخار می کردیم . مثل این است که نویسندگان انگشت شمار دوره باستان تکثیر شده اند و به گونه ای از فردیت رسیده اند که شرایط ایجاب می کرده است .من عاشق این فردیت اصیل و نابم که از ایرانی ؛فردوسی می سازد ؛در شرایطی سخت که استخوان سوز است و دل هر فهیمی را شرحه شرحه می کند . دیروز دوستی صحبت جالبی می کرد به نقل از یک مدیر موفق ژاپنی می گفت : تا به حال به ما گفته اند در بدترین شرایط پل های پشت سرت را خراب نکن . اما باید تمام پل ها را خراب کنی تا بتوانی خودسازی را آغاز کنی فقط در شرایط سخت است که انسان ساخته می شودو به خلاقیت دست می یابد . به نظرم تمام این بزرگان در بدترین شرایط بهترین آفرینش ها را انجام داده اند .

/ 6 نظر / 6 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

ناشناس

فردوسی و .....اگه نبودند ما الان عرب بودیم مثل عراق و مراکش و مصر و....که عرب نبودند ولی با اسلام عربیت رو هم قبول کردند.

پرویز

_________________________________$$ _________________________________$$$ _______________________________$$$$ ____________________________$$$$$$ __________________________$$$$$$$ ________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ____________________$$$$$$$$$$$$$$$ ___________________$$$$$$$$$$$$$ _________________$$$$$$$$$$$$ ________________$$$$$$$$$$ _______________$$$$$$$$$ ______________$$$$$$$$ _____________$$$$$$$$ ____________$$$$$$$ ___________$$$$$$$ __________$$$$$$ __________$$$$$ _________$$$$$ ________$$$$ ________$$$$ ________$$$ ________$$$ _________$$ ___$$$$$$$$$$$$$$$ _____$$$$$$$$$$$$ ______$$$$$$$$$ _____$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$$$$$$$ _________$$$$ __________$$$ ___________ $ [گل][گل]درود بر شما عزیز[گل]

پرویز

[گل]به یاد فردوسی بزرگ[گل] [گل]و درود بر شما دوست خوبم[گل]

لیلا

باحال بود اما چرااینجوریه؟ [گل][گل][گل]

مرتضی محروقی

سلام دیوانه شدی باز این دو تا چیه اون بالا نوشتی ؟ دختر خر نشی کار دست خودت بدی ه !ا هیشکه ارزش اش رو نداره هیچی هم مهمتر از خود آدم نیست بی خیال دیگه باشه ؟